Strona główna > UsĹ‚ugi i Firmy > Warszawa > IZOPRO > Krycie dachów membranami EPDM

Hydroizolacja dachów, ich zabezpieczenie przeciwwodne jest realizowane głównie przez pokrycie dachu membraną EPDM. Dawniej tego typu zabezpieczenie wykonywano tradycyjnie papą położoną na smolisty lepik ( lepikowanie dachów ). Jako bardziej zaawansowana technologicznie , warstwa folii EPDM.

Sam materiał, uzyskana w sposób syntetyczny "guma" produkowana jest w arkuszach ( płachtach folii EPDM ) i dostępna na terenie Warszawy praktycznie w każdej hurtowni budowlanej zaopatrujacej dekarzy

RB Z.Rosiek - firma dekarska - układamy folie EPDM na dachach: Warszawa, Warszawa-Wesoła, Warszawa-Śródmieście, Wilanów, Ursynów, Ochota, Zielonka. Na dużych dachach wykonuje się montaż, krycie folią przez zgrzewanie całości zakładek. Jednak na mniejszych dachach taka przemysłowa metoda nie jest efektywna. Na małym dachu jest zbyt wiele drobnych elementów, mniejszych połączeń folii, które trzeba wykroić i połączyć dokładnie. Krycie folią dachu płaskiego metodą tzw.balastową polega na obciążeniu, przyciśnięciu folii na całej powierzchni balastem, którym jest wylewka betonowa o grubości do 20mm lub żwir o grubości do 40 mm. Ten sposób krycia folią jest mozliwy na dachach płaskich lub o małym nachyleniu do 15 stopni. Membrany EPDM mocuje sie też metodą pełnego klejenia - tą można pokryć deskowanie dachu. Folia jest przyklejona do podłoża na całej powierzchni przy czym podkład musi być z desek przestruganych na strugarce lub grubościówce, tak by powierzchnia desek pokrywana klejem była gładka.