Strona główna > Usługi i Firmy > Warszawa > IZOPRO > Krycie dachów membranami EPDM

Hydroizolacja dachów, ich zabezpieczenie przeciwwodne jest realizowane głównie przez pokrycie dachu membranš EPDM. Dawniej tego typu zabezpieczenie wykonywano tradycyjnie papš położonš na smolisty lepik ( lepikowanie dachów ). Jako bardziej zaawansowana technologicznie , warstwa folii EPDM.

Sam materiał, uzyskana w sposób syntetyczny "guma" produkowana jest w arkuszach ( płachtach folii EPDM ) i dostępna na terenie Warszawy praktycznie w każdej hurtowni budowlanej zaopatrujacej dekarzy

RB Z.Rosiek - firma dekarska - układamy folie EPDM na dachach: Warszawa, Warszawa-Wesoła, Warszawa-Œródmieœcie, Wilanów, Ursynów, Ochota, Zielonka. Na dużych dachach wykonuje się montaż, krycie foliš przez zgrzewanie całoœci zakładek. Jednak na mniejszych dachach taka przemysłowa metoda nie jest efektywna. Na małym dachu jest zbyt wiele drobnych elementów, mniejszych połšczeń folii, które trzeba wykroić i połšczyć dokładnie. Krycie foliš dachu płaskiego metodš tzw.balastowš polega na obcišżeniu, przyciœnięciu folii na całej powierzchni balastem, którym jest wylewka betonowa o gruboœci do 20mm lub żwir o gruboœci do 40 mm. Ten sposób krycia foliš jest mozliwy na dachach płaskich lub o małym nachyleniu do 15 stopni. Membrany EPDM mocuje sie też metodš pełnego klejenia - tš można pokryć deskowanie dachu. Folia jest przyklejona do podłoża na całej powierzchni przy czym podkład musi być z desek przestruganych na strugarce lub gruboœciówce, tak by powierzchnia desek pokrywana klejem była gładka.