Strona główna > Dekarstwo > Warszawa > Grupa IZOPRO > Naprawa rynny dachowej - dekarze

Poprawna instalacja rynnyTo w jaki sposób zostanie zamontowana rynna, determinuje późniejsze jej wieloletnie poprawne współdziałanie z dachem w ochronie budynku. I z drugiej strony, niepoprawne, wadliwe montaże doprowadzają do szybkie degradacji dachów lub elewacji lub nawet fundamentów. Niewątpliwie dbałość w dopilnowaniu szczegółów umowy na usługi budowlane jest ważna, lecz bez doświadczonego inspektora nadzoru, lub znajomości cech montażowych systemów rynnowych nie jesteśmy w stanie wpisać ważnych zapisów w umowie. Wybór doświadczonej, solidnej i rzetelnej ekipy dekarskiej niewątpliwie daje taką rękojmię już na samym starcie instalacji.
Systemy odprowadzania wody z dachuCzasy gdy woda ściekała dowolnie z dachu minęły, lub są możliwe jedynie do oglądnięcia w skansenach starych budowli. Producenci rynien prześcigają się w dopasowaniu systemów rynnowych do wszelkich typów dachów, rodzajów pokryć dachowych, wzorów architektonicznych, wymagań ekologicznych oraz uwarunkowań geograficznych ( nasilenie opadów ) w jakich występują dachy na budynkach.
Co się dzieje gdy przecieka rynnaMalkontentom wydaje się, że kapiąca z dachu woda, niedrożna rynna, to jedynie efekt psujący estetykę i wizerunek. Niestety nie tylko to. Brak właściwego odprowadzenia opadów deszczu lub śniegu spowoduje w krótkim czasie uszkodzenia pokrycia dachu ( w kolejnym etapie jego przeciekanie ). Naderwana rynna, pod wpływem podmuchu wiatru może spaść z dużej wysokości, co przy wadze do kilkudziesięciu kilogramów stanowi ekstremalne zagrożenie życia. Wymaga to natychmiastowej interwencji dekarskiej.
naprawa dachów Warszawa
Obciążenie rynien wodą, soplami i śniegiemŹle dobrane przekroje rur, zbyt słabe mocowania, wadliwy montaż - w warunkach dużego opadu, lub długotrwałych opadów śniegu połączonych z zamarzaniem wody w nawisy lodowe lub sople, obciąża nadmiernie konstrukcje dachowe i jest przyczyną sporych awarii tych instalacji. W takich przypadkach zalecane są częste przeglądy i oczyszcznie rynien i okapów z tych obciążeń a nawet odśnieżanie całych połaci dachowych.
Systemy mocowania rynien do dachu
Mocowanie rynien do elewacji
Odprowadzenie wody z dachu do kanalizacji
 

Naprawy dekarskie dachów i elementów wyposażenia dachu.

dekarska naprawa rynny


sprawdzanie szczelności rynien - inspekcja dachow

 

http://realizacjebudowlane.com